Česky English
   
  Produkty >> Duplikační služba
   

  Duplikace dat na CD, DVD a BD média dle požadavků zákazníka

  Tato technologie je na českém i světovém trhu souběžnou službou s lisováním CD a DVD médií. Je vhodná zejména pro menší série (do cca 1000ks), v případě vyšších sérií je vyhledávána zejména pro vyšší časovou flexibilitu-krátké dodací lhůty.

   

  Co to je?

  Duplikační servis (kopírování, vypalování) zahrnuje duplikaci dat na vybrané médium (CD,DVD), přímý potisk média a následnou fixaci UV lakem. Tato fixace v případě použití média s povrchem WaterShield (voděodolný lesklý bílý) není nutná. Médium je možné dodat také pouze s vybraným potiskem bez duplikace dat.

   

  Média

  Pro duplikační servis používáme pouze kvalitní média a to jak z hlediska kvality zápisu a uchování dat, tak z hlediska kvality potištitelné vrstvy. Každá dodávka médií od výrobce je analyzována.

  Spolupracujeme s japonským výrobcem CD a DVD médií Taiyo Yuden (tato média u nás můžete také objednat samostatně - potištitelná i nepotištitelná), v případě zájmu je možné objednat duplikační servis také na mini CD-R (8cm, 21min.) nebo na CD ve tvaru vizitky.

   

  Duplikace CD a DVD médií

  je prováděna na zařízeních firmy TERRA computer systems, během duplikačního procesu je kontrolována čitelnost médií. Příp.vadná či hůře čitelná média jsou během duplikačního procesu automaticky vyřazena.

   

  Jak připravit master CD nebo DVD?

  Master médium pro duplikaci vytvořte ve Vašem PC, audio data vypalujte pomalou rychlostí. Master dodejte řádně uzavřený (nutno nastavit ve Vašem vypalovacím sw) a ve formátu CD-ROM mode 1. Nepoužívejte,prosím, formát XA nebo multisession (platí jak pro CD tak DVD). Některé stolní DVD rekordéry ukládají DVD ve speciálním formátu, který je nutno re-masterovat na PC. V případě, že si nejste jisti formátem, kontaktujte naše technické oddělení.

  Master médium popište lihovou fixou - TITUL, příp. VERZE, DATUM, PODPIS a zašlete na naši adresu.

  Nebo využijte náš FTP server a datový master včetně dat pro potisk uložte na něj. Máte-li zájem předat svá data touto cestou, kontaktujte naše technické oddělení, sdělíme Vám potřebné údaje pro přístup.

   

  Potisk CD a DVD médií

  Potisk je prováděn přímo na potištitelné médium na automatických tiskových stanicích nebo v duplikačních systémech, s použitím technologie inkjet. Aby byla zajištěna odolnost potisku proti působení vnějších vlivů - prach, vlhkost, vyblednutí barev - je provedena fixace UV lakem v automatickém lakovacím zařízení. Výsledný efekt je srovnatelný s odolností sítotisku či ofsetu. V případě potisku na média s potištitelnou vrstvou WaterShield není fixace UV lakem nutná.

  Potištitelná vrstva u CD i DVD média je buď bílá matová, příp. bílá lesklá (WaterShield) nebo stříbrná matová (dává barvám metalický nádech a u DVD médií navíc vytváří holografický efekt).

  Jak připravit podklady pro potisk je vysvětleno v samostatném dokumentu. Podklady pro potisk je možné zaslat elektronicky, v případě, že je potřeba odsouhlasit barevnost nebo zvažujete, který povrch použít, připravíme Vám nátisky k osobnímu odsouhlasení. Inkoustové tiskárny lze jen obtížně kalibrovat na přesné barvy, proto věnujte návrhu potisku náležitou pozornost. Také doporučujeme přiložit Váš nátisk, ze kterého je patrný výsledný potisk CD/DVD média.

   

  Balení

  Nabízíme Vám různé typy obalů pro CD i DVD média - klasické boxy, slim boxy, DVD boxy, papírové a plastové obálky.

   

  Tiskoviny pro vkládání do obalů

  Tiskoviny si ve většině případů zajišťuje sám zákazník. V případě nižších počtů ks jsme schopni Vám tiskoviny vytisknout na barevné laserové tiskárně s použitím již připravených papírových výseků.

   

  Termíny

  Média s potiskem a duplikací jsme schopni vyrobit v časovém horizontu hodiny a více - závisí od zadaného počtu ks a potisku. Díky tomu, že jsme přímo výrobcem duplikačních a tiskových zařízení, můžeme Vám také nabídnout dostatečnou časovou flexibilitu.

   

  Ceny

  Abychom mohli co nejlépe zodpovědět Váš dotaz ohledně ceny, napište nám Vaše požadavky a my připravíme kalkulaci přímo pro Vás.

  Potřebujeme znát:

  • počet CD nebo DVD médií
  • duplikace dat ano/ne
  • potisk ano/ne (příp.je vhodné uvést, zda bude plné pokrytí nebo jen text, logo apod.)
  • obal, příp. jaký preferujete
  • potisk bookletu ano/ne
  • zda budete chtít vkládat tiskoviny (booklety) do obalu
  • požadovaný termín
  • kontakt na Vás

  Budeme-li potřebovat jakékoli upřesnění, zkontaktujeme Vás obratem.

   

  TERRA computer systems

  737 211 680 (pevná)
  737 211 683 (mobil)

  E-Shop
  Registrace software


   

  Aktuality

  20.12.2023
  Vánoční svátky
  Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat o planované dovolené 23.12. - 1.1.2024 a přejeme krásné svátky. Budeme se na vás opět tešit 2.1.2024
  Akce -10% na archivační duplikátor platí do prosince 2023. Alpha RACK včetně operačního software a řídící software zdarma. Více na obchod(a)terra.cz
  Voděodolná média jsou nyní k dispozici v nové verzi tiskové vrstvy v bílé matné variantě. Výrazně sytější barvy a větší stálost potisku.
  Duplikátor Omega pro malé série je skladem do vyprodání zásob. Dodávka zahrnuje kompletní systém na duplikaci CD/DVD včetně operačního a řídícího software.
  Jako náhrada za média JVC, dříve Taiyo Yuden nabízíme média CMC vyráběny stejnou technologií ale nyní pod novým názvem CMC. Naleznete je na našem e-shopu.
   
  Produkty >> Duplikační služba
  Powered by FlexiWeb